Kaş Dalış Etkinliği

Kaş Dalış Etkinliği, Haydi durma !!! Hemen Ara – İrtibat Tel: 05054424542

PROGRAM
09:30: Kaş Yat Limanı; dalış teknesine varış ve kayıtlar
10:00: Dalış teknesinin limandan hareket etmesiyle birlikte günlük dalış ve tur programı hakkında bilgi verilmesi.
10:20:  Dalış Eğitmenleri tarafından katılımcılarımıza, dalış esasında bilmeleri ve uygulamaları gereken dalış kuralları hakkında eğitim verilmesi. Temel eğitimin ardından en fazla 5’erli gruplar halinde dalışlara koyun en sığ yerinden başlanmasıyla birlikte birinci dalışların yapılması. Her grupta en az 1 Eğitmen ve 1 Rehber dalıcı katılımcılara eşlik etmektedir.
10:45: Dalışların başlaması.
13:15: İkinci dalışların yapılması,
15:00: Dalışların tamamlanmasıyla Kaş Limanı’na doğru hareket edilmesi.
16:00: antalyaya hareket
Dalış yapmayıp, tura katılmak isteyen katılımcılarımız için: 120 TL.
Tekne turu+şnorkel ve palet ile yüzme+ sigorta+sınırsız sıcak içecek FİYATA DAHİLDİR.


Dalış Yapacak katılımcılarımız için: 180 TL
Tekne turu+ 1 dalış+ sigorta+sınırsız sıcak içecek FİYATA DAHİLDİR.
NOT: Kaş Dalış Etkinliğimizde, Dalış yapmayan katılımcılarımız da tüm dalış turu süresince yüzme, şnorkel yapma güneşlenme ve böylece en güzel biçimde dinlenme olanağına sahiptirler.
Dalışlar ticari dalış merkezleri güvencesinde yaptırılmaktadır.

Kaş Hakkında

Arkeolojik buluntularla kanıtlanan Habesos adı, antik kentin en eski adıdır. Antik kent tarihte Antiphellos ismi ile anılmıştır. Karia ve Likya Bölgeleri arasındaki bağlantıyı sağlayan yolların kesişme noktasında bulunan Antiphellos, aynı zamanda bir ticaret limanıdır. Makedonya Kralı Büyük İskender’in, Anadolu seferi sırasında, Krallığın egemenliği altına girmiştir. İskender’in genç yaşta ölümünden sonra bölge, Seleukoslar ile Ptolemaioslar arasında el değiştirmiştir.
Antik kent, Roma Dönemi’nde önem kazanmış ve Bizans Dönemi’nde Piskoposluk merkezi olmuştur. Bu dönemde Arap akınlarına uğramış daha sonra Anadolu Selçuklu topraklarına katılarak Andifli adını almıştır. Anadolu Selçuklu Devleti’nin yıkılmasını takiben Tekeoğulları Beyliği yönetimi ele geçirmiş ve Osmanlı Devleti ilçeyi Yıldırım Beyazıt zamanında topraklarına katmıştır.

Comments are closed.