Side Dalış Etkinliği

Side Dalış Etkinliği ve Su altı müzesi !!! 13 Temmuz Cumartesi – Tel: 05054424542

Side Dalış Etkinliği Programımız
10:00 Side Limanı; dalış teknesine varış ve kayıtlar
10:30 Dalış teknesinin limandan hareket etmesiyle birlikte günlük dalış ve etkinlik hakkında bilgi verilmesi
10:50 Dalış noktasına varış. Dalış Eğitmenleri tarafından katılımcılarımıza, dalış esasında bilmeleri ve uygulamaları gereken dalış kuralları hakkında eğitim verilmesi. Temel eğitimin ardından en fazla 5’erli gruplar halinde dalışlara koyun en sığ yerinden başlanmasıyla birlikte birinci dalışların yapılması. Her grupta en az 1 Eğitmen ve 1 Rehber Balıkadam dalgıçlara eşlik etmektedir.
11:00 Dalışların başlaması.
13:00 Öğle yemeği (salata, spagetti veya pilav, balık veya tavuk)
14:00 Dalışlara devam edilmesi
17:00 Dalışların tamamlanmasıyla Side Limanı’na hareket edilmesi.
NOT: Dalış yapmayan katılımcılarımız da tüm dalış turu süresince yüzme, şnorkel yapma güneşlenme ve dinlenme olanağına sahiptirler. Dalışlar ticari dalış merkezleri güvencesinde yaptırılmaktadır. Side Dalış Etkinliğimizde sizde sualtının büyülü dünyasını keşfedin.

Side Sualtı Müzesi Poseidon Heykeli
Side Sualtı Müzesi Poseidon Heykeli

Side Hakkında

Side Antik Kenti’nde günümüze ulaşan görebileceğiniz kalıntılar, şehir surları, şehir kapısı, Nymphaeum, su yolu, sütunlu caddeler, evler, Ticaret Agorası, Antik Tiyatro, Agora Hamamı (Side Müzesi), Vespasian Çeşmesi ve Anıtsal Kapı, Zafer Takı, Dionysos Tapınağı, bazilka, liman hamamı, Apollon Tapınağı, Athena Tapınağı, Güney Bazilkası, Büyük Hamam, Devlet Agorası, Vaftizhane, Piskoposluk Sarayı ve Bazilkası, Philippus Attius Suru’dur.

Side Antik Kenti kalıntılarının deniz tarafı üzerinde 1890’ lı yıllarda Giritli göçmenler tarafından Selimiye Köyü kurulmuştur. Bugünde kentte yerleşim sürmektedir. Bazı mekanlar antik duvarlara veya zeminlere sahiptir. Side Antik Kentini gezmek ücretsizdir. 

Comments are closed.