Temiz Deniz, Temiz Gelecek

Antalya Sualtı Derneğimizin, “Temiz Deniz, Temiz Gelecek” isimli Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı Projesi Kabul edildi.

Antalya Sualtı Derneği tarafından Sivil Düşün desteği ile hazırlanan projemiz kapsamında; 20 gencimize dalış eğitimi verilecektir. Dalış eğitimi sonrasında, gençlerimiz ile üyelerimizin katılımı sayesinde sualtı temizlik ekibi kuracağız. Ekibimiz, 22 Mayıs 2022 tarihinde ilk sualtı temizlik etkinliğini düzenleyecektir. Etkinlikliğimizde; Sualtı Temizlik Ekibimiz, çevreci STK’lar ve çevre gönüllüsü vatandaşlarımız ile Antalya Kaleiçi Yat Limanında sualtı ve kıyı temizliği yapacağız. Proje etkinlik görüntülerini kullanılarak kısa film ve sualtı çöpleri sanal sergisi hazırlayacağız.

Antalya Sualtı Derneği
Temiz Deniz Temiz Gelecek

Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrili olmasından dolayı deniz kirliliği hayati önem taşımaktadır. Çünkü; deniz ve iç sularımızda yaşayan canlılar sayıca ve türce giderek azalmaktadır. Aynı zamanda; müsilaj gibi olaylar; kirliliğin en önemli göstergeleridir.

Projemiz ile Kamuoyunda, deniz kirliliği hakkında farkındalık oluşturacağız. Kirliliğin, birçok canlı türünün yaşamını olumsuz etkilediğini vurgulayacağız. Bunun ile birlikte, gençlerimizi, konu hakkında daha duyarlı olmaları ve sivil toplum çalışmalarında aktif rol olmaları noktasında etkileyeceğiz. Sonuç olarak, çalışmamıza katılacak gençlerimizin, “Temiz Deniz Temiz Gelecek” mesajımız ile “gelecek nesiller olarak biz gençler, sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahibiz. Temiz denizler için biz de rol almalıyız.” yaklaşımını benimsemelerini bekliyoruz.

Proje faaliyetlerimizin, sivil toplum kuruluşlarını ve kamuoyunu; yeni ağlar kurma, kamuoyuna sesimizi duyurmak ve vatandaşları deniz kirliliği ile mücadelenin bir parçası haline getirme noktasında etkilemesini ve yeni sinerjiler oluşturmasını istiyoruz. Çünkü, geleceğimiz için temiz denizlere ihtiyacımız var. Eğer, sen de sıkı bir çevreciysen ve sualtı canlılarını merak ediyorsan şu an doğru sayfadasın. Haydi, bize katıl !!

Derneğimizin diğer etkinliklerini de inceleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir