Antalya Martı Adası Dalış Etkinliği

Hayatın Tadını Çıkar !!! #sicanadasidegilmarti

İrtibat tel: 0 505 4424542- Hemen Rezervasyon yap.

PROGRAM

09.15: Setur Marina (Büyük Liman) içindeki Migros önünde buluşma
09.30 : Dalış teknesine varış ve kayıtlar.
10:00: Dalış teknesinin limandan 16 dk. mesafedeki Martı adasına hareket etmesiyle birlikte günlük dalış ve tur programı hakkında bilgi verilmesi
10:16: Teknenin Martı adasına varışı itibarıyla Dalış Eğitmenleri tarafından katılımcılarımıza, dalış esnasında bilmeleri ve uygulamaları gereken dalış kuralları hakkında eğitim verilmesi. Temel eğitimin ardından en fazla 5’erli gruplar halinde dalışlara koyun en sığ yerinden başlanmasıyla birlikte dalışların yapılması. Her grupta en az 1 Eğitmen ve 1 Rehber Balıkadam dalgıçlara eşlik etmektedir.
10:45: Dalışların başlaması.
12:00: Öğle yemeği (salata, spagetti ve tavuk)
13:00: Dalışlara devam edilmesi
14:30: Dalışların tamamlanmasıyla Setur Marina (Büyük Limana) doğru hareket edilmesi.
15.00: Setur Marina (Büyük Limana) varış
NOT: Dalış yapmayan katılımcılarımız da tüm dalış turu süresince yüzme, şnorkel yapma güneşlenme ve dinlenme imkanına sahiptir.
Dalışlarlar ticari dalış merkezleri güvencesiyle yapılmaktadır.

Antalya’nın batısında Büyük Liman’a birkaç kilometre uzaklıkta bulunan, bir piknik ve plaj alanı olan Topçam bölgesinin karşısında yer alan bu küçük ada, dalıcıların ilgisini çeken bir bölgedir. Sahile bakan batı yakası sığdır. Zemin genellikle ince kum ile kaplıdır. Sıçan Adası’nın en ilgi çekici bölümü kuzeydoğu yakasıdır. Kayalık dip yapısı 22 metreye kadar uzanarak dalıcılar için hoş bir görsellik sunmaktadır. Aynı zamanda doğusunda ufak bir mağaranın olması dalıcılar için güzel bir sürpriz yaratmaktadır. Batıdan esen poyrazın dalga yaratmamasına rağmen rüzgâr şiddetine bağlı olarak yüzey akıntılarına neden olabilir. Bu nedenle dikkat edilmesi gerekmektedir. Günlük tekne gezisine çıkanların da ilgi odağıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir