Kısa Filmimizi İzlediniz mi?

Temiz Deniz Temiz Gelecek isimli Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı proje sürecimizden görüntülerin yer aldığı kısa filmimiz yayınlandı. Youtube ve sosyal medya hesaplarımızdan izleyebilirsiniz.

Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrili olmasından dolayı deniz kirliliği hayati önem taşımaktadır. Deniz ve iç sularımızda yaşayan canlıların sayıca ve türce giderek azalması, müsilaj gibi olaylar; kirliliğin en önemli göstergeleridir.

Projemiz, Kamuoyunda, deniz kirliliği hakkında farkındalık oluşturmuştur. Deniz kirliliğinin, birçok canlı türünün yaşamını olumsuz etkilediğini vurgulamıştır. Gençlerimizi, konu hakkında daha duyarlı olmaları ve sivil toplum çalışmalarında aktif rol olmaları noktasında etkilemiştir. Çalışmamıza katılan gençlerimize “Temiz Deniz Temiz Gelecek” mesajıyla; “Gelecek nesiller olarak biz gençler, sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahibiz. Temiz denizler için biz de rol almalıyız.” yaklaşımını benimsemelerine imkan sağlamıştır..

Temiz Deniz Temiz Gelecek Proje faaliyetlerimizin, sivil toplum kuruluşlarını ve kamuoyunu; yeni ağlar kurma, kamuoyuna sesimizi duyurma, vatandaşları deniz kirliliği ile mücadelenin bir parçası haline getirme noktasında etkilemiş ve yeni sinerjiler oluşturmuştur.

Derneğimizin diğer etkinliklerini de inceleyin.

Comments are closed.